Komíny Kominex - nerez komíny, zděné komíny, kouřovody, komíny Schiedel, revize komínů, vložkování a frézování komínů v Brně a okolí
Nacházíte se:    » Krby a kachlová kamna

Krby a kachlová kamna


Pokud si přejete něco víc, než normální průmyslovou produkci, postavíme pro Vás:

-Kachlová kamna

-Kachlové sporáky

-Teplovzdušné i akumulační krby

-Venkovní krby, grily, udírny

-pece na chleba a pizzu

- 3D návrhy topidel

-Odborné poradenství pro firmy,  projektanty i soukromníky 

Ve stavbě a navrhování kamen a krbů máme více jak desetiletou zkušenost. Některé naše realizace si můžete prohlédnout v naší galerii.

Včasným výběrem nejdeme ideální topidlo, jeho umístění a umístění komína. Předejdeme tím problémům při realizaci.

Protože se stále setkáváme s nepřesnostmi v rozdílech mezi jednotlivými druhy topení, zde je jejich rozdělění:

Teplovzdušné vytápění 

teplovzdusny_krb

Toto topení představuje klasický krb s krbovou vložkou. Mezi pláštěm vložky a stěnou obestavby proudí vzduch, který se ohřívá a vychází horní mřížkou do prostoru. Horký vzduch je možné rozvést i do okolních místností pomocí potrubí a ventilátoru. Jedná se o cenově nejdostupnější alternativní zdroj topení. Nevýhodou je výření prachu a jeho přepalování na povrchu vložky.

Akumulační topení, sálavé topení

salani_250

Akumulace je nejkvalitnější způsob topení. Zde si můžeme představit měšťanská kamna, nebo, kachlový sporák, který známe z chalup našich babiček. Při tomto topení se ohřívá plášť a vyzařuje teplo celou plochou. Vlnová délka tepelného záření je shodná s vlnovou délkou záření slunečního. Jedná se tvz. teplé teplo. Nedochází zde k výření prachu.

Hypokaust systém, sálavé topení

hypokaust

Je nejmodernější varianta kachlových kamen. I když tímto způsobem vytápěli lázně staří římané. V průběhu staletí byl zapomenut a dnes se opět vrací v modernější podobě.Jde o velmi efektivní způsob vytápění. Z jednoho místa, při vhodné dispozici je možno vytápět celé obydlí. Interval přikládání cca 12 hod. Systém dovoluje postavit i kamna velmi složitých tvarů, která by klasicky nešla postavit

Kombinovaný systém

kamna_kombinovane


Akumulační i teplovzdušné topení lze kombinovat. Např. akumulační obestavby krbových vložek. Dochází k menšímu výření prachu, akumulace ní tak dlouhá jako u akumulace nebo hypokaustu

Teplovodní systém

slide_1

Nabízíme i krbové a kamnové vložky s teplovodním výměníkem. Tento druh topení vhodně spojený např se solárním systémem a akumulací, přináší nezanedbatelnou úsporu v nákladech na topení.


© Kominex CZ s.r.o.
Sochorova 591, 682 01 Vyškov
IČ: 282 72 854, DIČ: CZ 282 72 854
Tel.: 517 331 550, mobil 775 243 111
E-mail: info@kominex.cz
Web: www.kominy-kominex.cz
E-shop: www.obchod-kominex.cz
Bankovní spojení: AGBA č. ú. 186426666/0600

Snadná přeprava kol a jiných nákladů? Nosič kol na tažné zařízení je nejlepším řešením. Snadná manipulace a nízká cena. SEO zařizuje COMERTO.
Tvorba www stránek Winternet © 2019
Komíny Schiedel | Revize komínů | Vložkování komínů | Kouřovody | Frézování komínů